top of page
 • Zdjęcie autoraFortuna Outsourcing Pracowniczy

Bezpieczeństwo danych w outsourcingu pracowniczym: Jak chronić informacje Twojej firmy?

Czy wiesz jak ważne jest bezpieczeństwo danych Twojej firmy w kontekście outsourcingu pracowniczego? W dzisiejszych realiach ochrona poufnych danych jest niezbędna dla sukcesu i zaufania klientów. Z naszego wpisu dowiesz się, jak uchronić poufne dane przed niepożądanym dostępem. Zapraszamy do lektury!

 

Spis treści:Bezpieczeństwo danych Twojej firmy w outsourcingu pracowniczym - na czym polega?


Ochrona danych firmowych przy stosowaniu outsourcingu pracowniczego

Bezpieczeństwo danych podczas stosowania rozwiązania jakim jest outsourcing pracowniczy, to jedno z kluczowych wyzwań, z którym musisz się zmierzyć jako właściciel firmy. Chodzi tu o wszelkie informacje istotne dla funkcjonowania firmy, czyli:

 • dane Twoich klientów

 • dane finansowe firmy

 • dane pracowników, których zatrudniasz

 • strategie biznesowe

 • własność intelektualna.

Istnieje wiele zagrożeń, które mogą skutkować nieautoryzowanym dostępem do poufnych danych, ich uszkodzeniem, a nawet utratą. Może być to spowodowane atakiem hakerskim z zewnątrz lub niewłaściwym korzystaniem z danych przez zatrudnione w firmie osoby. Jak temu zapobiec w przypadku zlecania pracy zewnętrznym firmom?


Kluczowe aspekty zabezpieczeń danych firmowych podczas stosowania outsourcingu


Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić by zadbać o bezpieczeństwo danych Twojej firmy podczas korzystania z usług outsourcingu. Zacznij od stworzenia dobrych podstaw: opracuj politykę bezpieczeństwa danych. Jest to zbiór zasad i procedur, które regulują sposób ochrony informacji. Polityka bezpieczeństwa danych obejmuje zagadnienia związane z zarządzaniem dostępem, uwierzytelnieniem, szyfrowaniem danych oraz tworzeniem kopii zapasowych.

Obecnie istnieją różne technologie, które stosowane w firmie, skutecznie zabezpieczają dane przed niekontrolowanym "wyciekiem" na zewnątrz. Są to przede wszystkim:

 • zapory ogniowe

 • programy antywirusowe

 • szyfrowanie danych

 • oprogramowanie do zarządzania dostępem.

Ważną kwestią w całym procesie ochrony danych firmowych, jest edukacja pracowników. Zadbaj o to by osoby zatrudnione w Twojej firmie, były przeszkolone w tym zakresie i miały świadomość zagrożeń związanych z nieodpowiednim korzystaniem z informacji. Zapoznaj ich z najlepszymi praktykami w zakresie ochrony danych. Ucz nawyku tworzenia silnych haseł dostępu i regularnych ich zmian.


Strategie i narzędzia do skutecznej ochrony danych Twojej firmy


Obecnie w środowisku biznesowym korzystanie z usług outsourcingu świadczonych przez firmy zewnętrzne stało się popularnym i chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem. Niesie to jednak za sobą pewne ryzyko, związane z bezpieczeństwem danych. Z tego powodu warto byś wdrożył praktyczne strategie i wykorzystywał odpowiednie narzędzia do maksymalnej ochrony danych w Twojej firmie, podczas korzystania z usług firmy outsourcingowej.


Oto najbardziej kluczowe strategie i narzędzia:

 • Wybierz sprawdzonego partnera outsourcingowego. Upewnij się, że firma świadcząca usługę, posiada wdrożone odpowiednie procedury ochrony danych.

 • Sprawdź czy umowa outsourcingu zawiera klauzule dotyczące poufności i zabezpieczenia danych. Określ jasno, które informacje chcesz objąć poufnością i jakie będą konsekwencje w przypadku jej naruszenia.

 • Regularnie monitoruj i oceniaj stosowane procedury ochrony danych. Wykonuj audyty wewnętrzne i zewnętrzne. Staraj się być na bieżąco z nowymi zagrożeniami i trendami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

 • Reaguj na zmieniające się warunki i dostosowuj swoje strategie do sytuacji.


Bezpieczeństwo poufnych danych a usługi outsourcingowe

Bezpieczeństwo danych firmowych jest niezwykle istotne jeśli chcesz zbudować godną zaufania markę i odnieść sukces na polu biznesowym. Stosując odpowiednie strategie i narzędzia oraz edukując swoich pracowników w tej kwestii, zbudujesz zaufanie swoich klientów. Ale to nie jedyna korzyść. Unikniesz również potencjalnych strat finansowych oraz utrzymasz konkurencyjność firmy na rynku.


Chcesz wiedzieć jak Fortuna Outsourcing Pracowniczy dba o ochronę danych poufnych naszych klientów? O tym będzie następny nasz wpis.


17 wyświetleń

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page