top of page
 • Zdjęcie autoraFortuna Outsourcing Pracowniczy

Poznaj 3 najważniejsze zalety outsourcingu pracowniczego

Outsourcing w sektorze biznesu obecny jest od kilkudziesięciu lat. Choć pod tą nazwą występuje dopiero od lat 80. XX wieku. Na pewno już o nim słyszałeś. Mimo tego, że wiesz na czym polega outsourcing, wciąż zastanawiasz się czy warto z niego skorzystać? Przeczytaj poniższy wpis i dowiedz się jakie są główne zalety tej formy zarządzania.

 


Redukcja kosztów w Twojej firmie

Założenie jest takie, że dzięki outsourcingowi firma zredukuje koszty. Żeby tak się stało, czeka Cię jednak wykonanie kilku kalkulacji. Uwzględnij wszystkie koszty związane z zatrudnieniem pracowników i przemyśl, które zadania najkorzystniej będzie przekazać zewnętrznym podmiotom. Podejmij decyzję, w jakim obszarze działalności skorzystasz z usług outsourcingu.


Outsourcing pracowniczy - zalety | Fortuna Sp.k.

Oszczędność czasu i realizacja nowych projektów

Przekazując część zadań firmie outsourcingowej, zaoszczędzisz sporo czasu. Na pewno masz ciekawe projekty w głowie, na które wiecznie Ci go brakuje, prawda? To szansa, by w końcu je zrealizować.

Ważna rzecz: ustal priorytety. W największe projekty możesz zaangażować swoich najlepszych pracowników. Do mniej istotnych zaangażuj firmę oferującą outsourcing w tej dziedzinie. Taka strategia zwiększy poczucie wartości u Twoich ludzi. Sprawi, że poczują się docenieni. Prawdopodobnie dzięki temu bardziej też zaangażują się w swoją pracę.


Sytuacja odwrotna. Twoja firma podjęła się ciekawego projektu i brakuje Ci specjalistów do jego wykonania. Jest to rozwojowe przedsięwzięcie, coś zupełnie nowego. Zastanawiasz się czy warto inwestować w rekrutację pracowników o ukierunkowanej wiedzy. Co zrobisz? Możesz skorzystać z usług firmy zewnętrznej. Warunek powodzenia jest jeden. Musi ona oferować wysokiej jakości usługi. I to w dziedzinie, której dotyczy Twój projekt.


Odciążenie pracowników i możliwość rozwoju

Jak outsourcing może odciążyć Twoich pracowników? Na kilka sposobów. Zależy na które usługi się zdecydujesz. Ponieważ istnieją różne rodzaje outsourcingu, mogą na nim skorzystać właściwie wszystkie działy Twoje firmy.

 • outsourcing procesu rekrutacji znacząco uprości cały proces zatrudnienia pracowników, gdyż zajmie się tym zewnętrzna firma

 • outsourcing kadr i płac pozwoli na przekazanie części zadań firmie zajmującej się tym obszarem, co zredukuje ilość dokumentów i spraw do załatwienia, związanych z nowymi pracownikami

 • outsourcing księgowości to z kolei dobre rozwiązanie dla mniejszych firm, które nie posiadają tego działu w swojej strukturze

 • outsourcing pracowników pozwala uzupełnić braki kadrowe w Twoim przedsiębiorstwie o ludzi z potrzebnymi na daną chwilę kwalifikacjami

 • outsourcing procesów biznesowych przenosi procesy związane z ustalaniem strategii dotyczących drugorzędnych tematów jakimi zajmuje się firma. Pozwala to skupić się na najważniejszych zadaniach, które są trzonem działalności danej firmy

Obsługa klienta, transport i logistyka, usługi IT czy marketingowe, to kolejne obszary, w których możesz przekazać zadania zewnętrznej firmie. Jak widzisz elastyczność i różnorodność usług outsourcingu daje Ci wiele możliwości.


Outsourcing skutecznie rozwiązuje braki kadrowe w firmie

Korzyści outsourcingu zależą w dużej mierze od Ciebie

Jako CEO swojego biznesu, to Ty decydujesz o wyborze firmy outsourcingowej. Jak zmaksymalizować korzyści z przekazania zadań firmie zewnętrznej? Jest kilka rzeczy, które są istotne:

 • kieruj się nie tylko ceną za usługi outsourcingowe podczas wyboru firmy zewnętrznej

 • przeanalizuj potrzeby i ustal które zadania chcesz przekazać na zewnątrz

 • dowiedz się jakie opinie ma firma świadcząca usługi outsourcingu i czy wykonywała wcześniej podobne do Twojego projekty

 • przejrzyj opinie jakie zebrała od poprzednich klientów

 • ustal sposób w jaki będzie Cię informować o postępach w realizacji powierzonych zadań.

Jeśli rozważasz wdrożenie w swojej firmie usług outsourcingu, skontaktuj się z nami. Chętnie porozmawiamy i pomożemy znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojego biznesu.

52 wyświetlenia

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page